ODDZIAŁ REHABILITACYJNY

2. Lek. med. Kamilla Nasiadko - Wojcieszyńska
  3. Lek. med. Marta Zawadzka - młodszy asystent

Ogólne zasady funkcjonowania

Oddział Rehabilitacji i Rehabilitacji Neurologicznej świadczy usługi wyłącznie na rzecz pacjentów przebywających w oddziale. Opiekę nad pacjentami sprawuje personel dokładający wszelkich starań w osiągnięciu zamierzonego celu jakim jest dochodzenie do sprawności każdego z pacjentów.

Skład zespołu terapeutycznego

- lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci,masażysta, psycholog, logopeda, terapeuta zajęciowy.

Opieka medyczna sprawowana jest całodobowo. Czas i system pracy poszczególnych grup zawodowych ustala Ordynator zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu MZ.

Wewnętrzna struktura techniczna

Oddział mieści się na IV pietrze budynku A. Składa się z 10 sal 3- łóżkowych, sali intensywnego nadzoru, izolatki, sali rehabilitacyjnej oraz gabinetów lekarskich, zabiegowych, sekretariatu, fizykoterapii, psychologa, logopedy i pokoju badań.

Przyjęcie pacjenta do oddziału

Podstawą przyjęcia do oddziałów jest odbycie kwalifikacyjnej wizyty w naszym oddziale w dni powszednie w godz. 8.00-12.00 przy przyjęciach pacjentów z innych oddziałów WSS, kwalifikacja odbywa się na podstawie konsultacji Ordynatora lub innego lekarza wyznaczonego do tego celu. W przypadku osób przebywających w oddziałach spoza WSS w Słupsku, lekarz kierujący proszony jest o kontakt telefoniczny w celu ustalenia warunków konsultacji. Inne nie wymienione wyżej sytuacje prosimy konsultować telefonicznie.

Dokumenty wymagane przy konsultacji:

- skierowanie właściwe dla danej rehabilitacji

- pełna dokumentacja lekarska ( karty informacyjne leczenia szpitalnego, aktualnie stosowane leczenie, zdjęcia rtg, płyty CD z wynikami badań.

Godziny i warunki odwiedzania chorych

Odwiedziny i pomoc rodziny przy pacjentach są możliwe w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz w innym czasie nie kolidującym z indywidualnym programem rehabilitacji pacjenta.

Niezbędnik pacjenta. Co powinien pacjent zabrać ze sobą do szpitala?

- pidżamę, kapcie, dres, koszulki na zmianę, przybory toaletowe, dokumentację przebiegu choroby, zdjęcia rtg, płyty CD, wyniki badań.