ODDZIAŁ REHABILITACYJNY
ODDZIAŁ REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ

Adres: ul. Hubalczyków 1, 76-200 Słupsk
Telefon: 59 8460 430
Punkt Pielęgniarski: 59 8460 426
E-mail: o.rehabilitacji@szpital.slupsk.pl

Ordynator: lek. med. Jan Jasonek

Pielęgniarka Oddziałowa: Małgorzata Jóźwiak

Personel lekarski:

 1. Lek. med. Edward Pokorny
 2. Lek. med. Kamilla Nasiadko - Wojcieszyńska
 3. Lek. med. Marta Zawadzka - młodszy asystent


  Ogólne zasady funkcjonowania

  Oddział Rehabilitacji i Rehabilitacji Neurologicznej świadczy usługi wyłącznie na rzecz pacjentów przebywających w oddziale. Opiekę nad pacjentami sprawuje personel dokładający wszelkich starań w osiągnięciu zamierzonego celu jakim jest dochodzenie do sprawności każdego z pacjentów.

  Skład zespołu terapeutycznego

  - lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci,masażysta, psycholog, logopeda, terapeuta zajęciowy.

  Opieka medyczna sprawowana jest całodobowo. Czas i system pracy poszczególnych grup zawodowych ustala Ordynator zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu MZ.

  Wewnętrzna struktura techniczna

  Oddział mieści się na IV pietrze budynku A. Składa się z 10 sal 3- łóżkowych, sali intensywnego nadzoru, izolatki, sali rehabilitacyjnej oraz gabinetów lekarskich, zabiegowych, sekretariatu, fizykoterapii, psychologa, logopedy i pokoju badań.

  Przyjęcie pacjenta do oddziału

  Podstawą przyjęcia do oddziałów jest odbycie kwalifikacyjnej wizyty w naszym oddziale w dni powszednie w godz. 8.00-12.00 przy przyjęciach pacjentów z innych oddziałów WSS, kwalifikacja odbywa się na podstawie konsultacji Ordynatora lub innego lekarza wyznaczonego do tego celu. W przypadku osób przebywających w oddziałach spoza WSS w Słupsku, lekarz kierujący proszony jest o kontakt telefoniczny w celu ustalenia warunków konsultacji. Inne nie wymienione wyżej sytuacje prosimy konsultować telefonicznie.

  Dokumenty wymagane przy konsultacji:

  - skierowanie właściwe dla danej rehabilitacji

  - pełna dokumentacja lekarska ( karty informacyjne leczenia szpitalnego, aktualnie stosowane leczenie, zdjęcia rtg, płyty CD z wynikami badań.

  Godziny i warunki odwiedzania chorych

  Odwiedziny i pomoc rodziny przy pacjentach są możliwe w godzinach od 13.00 do 18.00 oraz w innym czasie nie kolidującym z indywidualnym programem rehabilitacji pacjenta.

  Niezbędnik pacjenta. Co powinien pacjent zabrać ze sobą do szpitala?

  - pidżamę, kapcie, dres, koszulki na zmianę, przybory toaletowe, dokumentację przebiegu choroby, zdjęcia rtg, płyty CD, wyniki badań.